Asistan Gayrimenkul, sektördeki gelişmeleri iyi gözlemleyip analiz eder. Firmanın kurulduğu yıldan itibaren incelediği yüzlerce proje, yatırım için en uygun projenin belirlenmesinde önemli bir deneyim sağlamıştır.

Lokasyon seçimi, gelişen bölgelerin takibi, pazar analizi, fizibilite, imar mevzuatı, gayrimenkul hukuku konularında bilgi, birikim ve deneyime sahip Asistan Gayrimenkul, proje geliştirme sürecini uluslararası standartlara taşımak için mesleki gelişim ve eğitimde sürekliliğe son derece önem vermektedir.

Konut projesi ile sektördeki ilk yatırımına başlamış olan Asistan Gayrimenkul, gayrimenkulün farklı segmentleri olan alışveriş merkezi, ofis ve “miks use” projeleri kapsayan yerli ve yabancı yatırımcıların yarıştığı önemli arsa ihalelerine katılarak sektörün diğer alanlarına olan ilgisini göstermiştir.

Asistan Gayrimenkul’ün Proje Geliştirme hedefleri arasında, mevcut arsa yatırımlarının, proje konseptlerinin tamamlanarak yatırıma dönüştürülmesi, yeni yatırım projeleri için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine devam edilmesi yer almaktadır. Global vizyonu çerçevesinde gerek tasarım ve konsept gerekse yatırım ortaklığı anlamında işbirliğine açık olan Asistan Gayrimenkul, global ölçekte değer yaratan dünya projeleri gerçekleştirmeyi hedeflemiştir.